JIKA
EN CZ

Texty

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23

12. 11. 2014

Světový den toalet poukazuje na nedostatek toalet i plýtvání s vodou

Světový den toalet poukazuje na nedostatek toalet i plýtvání s vodou Snad každý ví, kam i „císařpán“ chodil pěšky. Ano, řeč je o toaletě. Automaticky ji vnímáme jako běžný standard bydlení a v průzkumech se lze například dočíst i to, kolik času na ní ročně strávíme. Přesto je i v současnosti ve světě pro mnoho milionů lidí nedostupným luxusem. Nemožnost dodržovat základní hygienu a nutnost vyměšovat se ve volné přírodě s sebou přitom nese nejen sociální stigma, ale je také jednou z příčin znečištění vodních zdrojů. Nedostatek pitné vody v mnoha zemích a z toho plynoucí nutnost pít vodu mnohdy kontaminovanou fekáliemi je pak příčinou vážných onemocnění a stojí také za úmrtím milionů lidí, z nichž velkou část tvoří děti do pěti let. Právě na to se vždy 19. listopadu snaží upozornit Světový den toalet. Zároveň s tím odborníci v posledních letech poukazují na nový fenomén ve vyspělých zemích – na zbytečné plýtvání pitnou vodou při splachování toalet.

Stáhnout texty
17. 10. 2014

Jika Pure s lehkostí a nadčasovou noblesou!

Jika Pure s lehkostí a nadčasovou noblesou! Lehkost, čisté tvary, nadčasová elegance. Nová řada Jika Pure je nejen krásná na pohled, ale také technicky a funkčně dokonalá. Umyvadlo, dvojumyvadlo, klozet, bidet a sprchová vanička umožňují zařídit koupelnu jednoduše, čistě a stylově. Celá řada zaujme jasnými geometrickými liniemi, které však zároveň působí měkce a jemně. Harmonicky tak dotvoří jakoukoli koupelnu a poskytnou jí noblesní vzhled.

Stáhnout fotografie, texty
24. 9. 2014

Laufen CZ ukáže na Designbloku nový showroom Prague Gallery "Art of bathrooms"

Laufen CZ ukáže na Designbloku nový showroom Prague Gallery Stále oblíbenější přehlídka designu a módy, která probíhá každoročně v Praze, oslaví své 16. narozeniny. Hlavním tématem letošního ročníku Designbloku, který proběhne od 7. do 12. října 2014, je dětství. Celý program bude proto koncipován jako hra pro děti i dospělé.

Stáhnout texty
17. 9. 2014

Ocel v koupelně na celý život!

Ocel v koupelně na celý život! Krásná, odolná, hygienická, nenáročná na údržbu, s dlouhou životností. Vana Jika Tanza plus je vyrobena ze smaltované oceli s unikátní tloušťkou 3,5 mm. Díky tomu nabízí vysokou pevnost a extrémní schopnost udržet si stabilní tvar. To oceníte, jestliže se ji rozhodnete využít ve své koupelně netradičně umístěnou volně v prostoru. V tom případě ji pouze stačí doplnit kovovými nohami.

Stáhnout texty
2. 9. 2014

Ve Znojmě vzniká hlavní evropské logistické centrum pro značku Laufen. Počítá se s investicí 220 milionů korun

Ve Znojmě vzniká hlavní evropské logistické centrum pro značku Laufen. Počítá se s investicí 220 milionů korun Znojmo: Logistické centrum pro značku Laufen, jež ve Znojmě před pěti lety založila její česká pobočka, se opět rozrůstá. Centrum, jež firma Laufen CZ postavila vedle svojí keramičky známé produkcí sanitární keramiky Jika, vzniklo v roce 2009. S jeho rozšiřováním se kvůli získání nových trhů započalo v roce 2011, v současnosti se jedná o třetí fázi výstavby z plánovaných pěti. Veškeré práce probíhají za plného provozu. Celý projekt by měl být ukončen v roce 2018, celková plocha centra by se ze současných 11 250 m2 měla více než zdvojnásobit. Do konce letošního roku se počítá s investicí 55 milionů korun, celková výše investic od zahájení výstavby v roce 2011 do plánovaného ukončení v roce 2018 by měla činit zhruba 220 milionů korun. Po dokončení současné etapy by zde měla vzniknout i desítka nových pracovních míst.

Stáhnout texty
11. 8. 2014

V bechyňské keramičce si musí poradit i s formami na umělecká díla

V bechyňské keramičce si musí poradit i s formami na umělecká díla Modeláře bechyňské keramičky letos čeká náročný zatěžkávací test. Místo „obyčejných“ modelových forem pro sanitární keramiku Jika, která se zde vyrábí, si musí poradit s vytvořením unikátních jednorázových forem pro umělecké keramické objekty. Doslova za zády jim přitom stojí autoři děl, designéři účastnící se Mezinárodního sympozia keramiky Bechyně. Jeho letošní ročník, který se koná jako vždy na přelomu července a srpna, přináší velmi specifické téma - teprve podruhé v historii se zabývá návrhy sanitární keramiky. Nejde přitom jen o artefakty jako u jiných témat, tentokrát vzniknou i vlastní odlitky. O výsledku úsilí umělců a také o fortelu modelářů místního závodu se návštěvníci Bechyně budou moci přesvědčit od 15. srpna v prostorech SUPŠ Bechyně, kde budou díla vystavena.

Stáhnout texty
31. 7. 2014

Dotazník zjišťuje, jak nakládáme s vodou

Dotazník zjišťuje, jak nakládáme s vodou Vodu považujeme za samozřejmost. Pijeme ji, používáme k vaření, pereme v ní. Nejvíce jí však spotřebujeme v koupelně. Na splachování toalety, sprchování či koupel ve vaně padnou ročně tisíce litrů této vzácné tekutiny. Jak jsme na tom však skutečně s její spotřebou? Neplýtváme zbytečně jen proto, že si neuvědomujeme, kolik litrů vody toaletou nebo sprchovou hlavou proteče?

Stáhnout texty
21. 7. 2014

Keramička v Bechyni otevře svoje dveře poprvé široké veřejnosti

Keramička v Bechyni otevře svoje dveře poprvé široké veřejnosti Bechyňská keramička se poprvé ve své historii otevírá široké veřejnosti. Závod známý produkcí sanitární keramiky Jika bude návštěvníkům zpřístupněn v pátek 25. a v sobotu 26. července, provozy si bude možné prohlédnout vždy od 8 do 16 hodin. Akce se koná u příležitosti 130. výročí bechyňské keramické školy, s níž keramička dlouhodobě spolupracuje při výchově nových machrů v užitkové i umělecké keramice.

Stáhnout texty
7. 7. 2014

Jen si tak trochu poležet ve vaně

Jen si tak trochu poležet ve vaně Toužíte po troše odpočinku po náročném dni? Co si dopřát relaxaci a pohodlné poležení ve vaně s příjemně teplou vodou. Jen zavřít oči, lehnout si a snít… A nebo toužíte po knížce či časopisu a jen tak s nimi ve vodě odpočívat? S vanou vybavenou speciálním měkoučkým podhlavníkem Jika nebude problém ani jedno z toho.

Stáhnout fotografie, texty
20. 6. 2014

Unikátní Džber pro Transplantační jednotku FN Motol

Unikátní Džber pro Transplantační jednotku FN Motol Unikátní umyvadlo Džber z limitované edice Jika ART, jejímž cílem je přinést autorská díla mladých umělců do běžných koupelen, zpříjemnilo zrekonstruovanou místnost pro děti a rodiče v Transplantační jednotce ve FN Motol.

Stáhnout fotografie, texty