JIKA
EN CZ

Texty

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23

12. 12. 2016

Značka Jika ve své nové kolekci inspiruje rustikální tématikou, francouzským šarmem i industriálním stylem

Značka Jika ve své nové kolekci inspiruje rustikální tématikou, francouzským šarmem i industriálním stylem Značka Jika je historicky spjata s výrobou sanitární keramiky. V její nabídce už dnes najdete celé spektrum vybavení pro koupelny včetně moderních obkladů a dlažeb. Vaší pozornosti by nemělo ujít hned několik novinek, které tato značka uvede na trh v lednu 2017. Sedm nových sérií, tři obkladové a čtyři dlažbové, vynikají osobitým designem a kvalitním provedením. Značka Jika se v nich vydává hned několika směry. Inspiruje se rustikální tématikou, francouzským šarmem, ale své si v nabídce najdou i zastánci módního industriálního stylu.

Stáhnout fotografie, texty
14. 11. 2016

Také toalety mají svůj den! Přemýšlejte, když spláchnete!

Také toalety mají svůj den! Přemýšlejte, když spláchnete! První moderní splachovací záchod vynalezl v roce 1596 kmotřenec anglické královny Alžběty I. Vedle pozitiv v podobě komfortu a zlepšení osobní hygieny s sebou rozšíření splachovacích toalet přináší i problémy. A právě na ty upozorňuje Světový den toalet, který každoročně připadá na 19. listopadu. Tím největším je zvýšená spotřeba vody, většinou pitné, a pak také obrovské množství znečišťujících látek zatěžujících životní prostředí. V civilizovaném světě každý člověk na WC denně spláchne kolem 22 litrů vody. Moderní toalety dokážou toto množství výrazně snížit. Při jednom spláchnutí spotřebují často méně než polovinu vody, než starší běžné záchody.

Stáhnout fotografie, texty
14. 11. 2016

S novým umyvadlem se koupelna rozjasní. Jak vybrat to správné?

S novým umyvadlem se koupelna rozjasní. Jak vybrat to správné? Vybíráte umyvadlo do koupelny a nevíte si rady? Začněte s tím, že si ujasníte, jakou velikost potřebujete a jaké bude jeho umístění v koupelně. Promyslete si také, zda jste ochotni popustit uzdu fantazie a vsadit na netradiční tvar či barvu. Určitě nepodceňujte použitý materiál - moderní umyvadla se speciálními povrchovými úpravami mají tu výhodu, že voda z jejich povrchu okamžitě stéká, kapky už neulpívají a nezasychají. Jejich úklid je pak hračka. Designér značky Jika Michal Janků nám prozradil několik tipů pro výběr umyvadla.

Stáhnout texty
3. 11. 2016

WC zvlášť nebo součástí koupelny? Češi mají jasno, 70 procent ho má odděleně

WC zvlášť nebo součástí koupelny? Češi mají jasno, 70 procent ho má odděleně Podle průzkumu značky Jika je ve 30 procentech českých domácností klozet součástí koupelny, výrazně větší část (70 procent) ho má navzdory trendům samostatně v oddělené místnosti. Současné designérské trendy, tak jak jej známe z nejrůznějších katalogů, ukazují, že záchodová mísa v koupelně je zcela běžnou záležitostí. Při rozhodování, zda dohromady nebo zvlášť, by však lidé měli především zvážit, jaké jsou jejich prostorové možnosti, nároky na soukromí, nebo jak je členy domácnosti toaleta vytížena. Včetně tradičních ranních či večerních špiček. To, že je záchod velkým tématem, a to nejen z hlediska jeho umístění, dokládá i skutečnost, že má svůj den – 19. listopad se již tradičně slaví jako Mezinárodní den toalet. Přinášíme pár informací k zamyšlení, které se právě k toaletám váží.

Stáhnout texty
20. 10. 2016

Dlažby značky Jika s 20% slevou a k tomu jako bonus luxusní parfém Dior

Dlažby značky Jika s 20% slevou a k tomu jako bonus luxusní parfém Dior Na podzim nepadá jen listí. Padají i ceny obkladů a dlažeb Jika. Pokud využijte aktuální akci této značky, můžete se těšit, že na nákup získáte 20% slevu, a k tomu navíc luxusní dámskou nebo pánskou vůni značky Dior. Jak na to? Stačí, když v období do 30. listopadu 2016 uskutečníte nákup obkladů anebo dlažeb značky JIKA za celkovou cenu ve výši alespoň 20 000 korun včetně DPH. Sleva vám bude započítána už při samotném nákupu. Parfém získáte, pokud kopii daňového dokladu zašlete na určenou adresu (poštou či elektronicky). Můžete si vybrat ze dvou značek: Dior J´adore pro ni, nebo Dior Fahrenheit pro něj.

Stáhnout texty
22. 9. 2016

Při úklidu koupelen se emancipace nekoná, i proto se Radio Bubble snaží ženám zpříjemnit čas, který v nich při pravidelných úklidech tráví

Při úklidu koupelen se emancipace nekoná, i proto se Radio Bubble snaží ženám zpříjemnit čas, který v nich při pravidelných úklidech tráví Podle aktuálního průzkumu značky Jika je ve většině českých domácností úklid koupelen stále doménou žen. Výhradně ženy je uklízí ve více než dvou třetinách domácností, dalších 15 % žen se střídá s partnerem. Výsledky průzkumu dále ukazují, že v devíti z deseti českých domácností je očista koupelny na programu minimálně jednou týdně. Aby čas při úklidu lépe utíkal, přichází nyní značka Jika s unikátním online projektem Radio Bubble, díky kterému si ženy, ale nejen ony, mohou zpříjemnit čas při uklízení koupelny hudbou či mluveným slovem dle jejich vkusu i momentální nálady.

Stáhnout fotografie, texty
23. 8. 2016

Barevný ostrůvek fantazie

Barevný ostrůvek fantazie Ruku na srdce, kdo z nás si jako malý rád čistil zuby, uši nebo například myl vlasy? Pro děti je koupelna často spojena s nepříjemnými a nudnými úkony. Abychom jim tyto chvíle zpříjemnili, je zapotřebí, aby čas, který tráví v koupelně, byl spojen spíše se zábavnými a veselými chvilkami. Toho můžete dosáhnout s pomocí barev, které děti tolik milují. Celé spektrum hravých řešení koupelnových obkladů nabízí Jika.

Stáhnout fotografie, texty
10. 8. 2016

Vdechněte své chalupě nový život

Vdechněte své chalupě nový život O nás Češích je všeobecně známo, že jsme národem chatařů a chalupářů. Ačkoli zde netrávíme tolik času jako ve svých domovech, chceme mít i tady vybudované kvalitní a oku lahodící zázemí, které bude splňovat veškeré požadavky našeho standardu. Pokud si chcete své víkendové sídlo opravdu vyšperkovat, vsaďte na obklady a dlažbu značky Jika.

27. 7. 2016

Pusťte barvy do koupelny i kuchyně. Nápadité mozaiky dají interiéru nový rozměr

Pusťte barvy do koupelny i kuchyně. Nápadité mozaiky dají interiéru nový rozměr Nebojte se hravých barev a nechte se strhnout k temperamentnější koupelně či kuchyni. Pestré obklady a dlažba vdechnou interiéru nový život a ozvláštní prostory širokou paletou barev a vzorů.

Stáhnout fotografie, texty
20. 7. 2016

Laufen CZ loni zvýšil tržby o 13 % a dosáhl obratu 2,78 mld. korun. Nejúspěšnější exportní destinace byly Spojené státy a Kanada

Laufen CZ loni zvýšil tržby o 13 % a dosáhl obratu 2,78 mld. korun. Nejúspěšnější exportní destinace byly Spojené státy a Kanada Společnost Laufen CZ, jež na českém trhu zastupuje značky JIKA, ROCA a LAUFEN, v roce 2015 dosáhla obratu 2,78 mld. Kč díky nárůstu tržeb o 13 % oproti roku 2014. Tržby v zahraničí rostly o 23 %, nejvíce na trzích v USA a Kanadě. V České republice překročily tržby hranici 600 milionů korun. Růst poptávky po kvalitní sanitě si vyžádal další investice do výroby a zaměstnanců.

Stáhnout texty