JIKA
EN CZ

Texty

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23

16. 11. 2017

Záchodové zvyklosti ve světě: Vstup na WC v přezůvkách či absence toaletního papíru

Záchodové zvyklosti ve světě: Vstup na WC v přezůvkách či absence toaletního papíru Čistá toaleta a každodenní hygiena jsou pro nás absolutní denní samozřejmostí. Přesto tomu tak všude ve světě není. Právě na to se snaží upozornit každoročně se konající Světový den toalet, který připadá na 19. listopadu. Podle Světové zdravotnické organizace nemá k toaletě stále přístup více než 2,4 miliardy lidí. Letošním tématem Světového dne toalet je „poo journey“, takzvané „volání přírody“. Hlavní myšlenkou je upozornit na likvidaci tělesného odpadu, která má v konečném důsledku vliv na kvalitu odpadních vod.

Stáhnout texty
7. 11. 2017

Nebojte se experimentovat, černá barva dodá koupelně eleganci

Nebojte se experimentovat, černá barva dodá koupelně eleganci Při výběru obkladů a dlažby často automaticky saháme po světlejších odstínech. K dispozici jsou ale na trhu i obklady a dlažba v barvě černé, které dodají prostoru eleganci. Černou barvu v kombinaci se světlými tóny je možné klidně použít i do menších prostor. Jak ji správně vybrat a kam ji umístit vám poradí architekt.

Stáhnout texty
3. 10. 2017

Dominantou každé koupelny je vana nebo sprchový kout

Dominantou každé koupelny je vana nebo sprchový kout Při rekonstrukci koupelny se otázce „vana, nebo sprcha?“ určitě nevyhnete. Zatímco někteří si nedokážou den bez horké koupele vůbec představit, zastánci sprchování se pro změnu bez pořádné sprchy ani neprobudí. Pokud patříte k těm šťastlivcům, co mají prostornou koupelnu, můžete si pořídit obojí. Jestli ale řešíte každý centimetr plochy, je správné rozhodnutí na místě. Vyřešit ho můžete ergonomicky tvarovanou vanou nebo třeba sprchovým koutem. Důležitá je ale i samotná instalace, kterou by měl provést odborník.

Stáhnout texty
13. 9. 2017

Dlažba v kuchyni vám zaručí snadnou údržbu a doladí celkový styl

Dlažba v kuchyni vám zaručí snadnou údržbu a doladí celkový styl Kuchyň je místem, kde trávíme spoustu času, ať už vařením, nebo jen posezením s rodinou či přáteli. Aby kuchyň byla praktická a co nejméně náročná na údržbu, doporučujeme zvolit na podlahu i za kuchyňskou desku keramickou dlažbu.

Stáhnout fotografie, texty
5. 9. 2017

Dobře vybrané umyvadlo dodá vaší koupelně osobitost a šmrnc

Dobře vybrané umyvadlo dodá vaší koupelně osobitost a šmrnc Umyvadlo patří mezi dominanty koupelny, ve které denně trávíme poměrně dost času. Na trhu je nepřeberná škála druhů, a tak si při zařizování koupelny můžeme vybrat takové, které jí dá osobitý a třeba i neotřelý vzhled. Jak tedy vybrat to správné umyvadlo do koupelny?

Stáhnout fotografie, texty
30. 7. 2017

Ani tropy nedonutí některé Čechy k častějšímu sprchování

Ani tropy nedonutí některé Čechy k častějšímu sprchování V horkých dnech nás častěji než jindy přepadají myšlenky na chladivou koupel. Tu si někteří dopřávají i několikrát denně, aby ze sebe smyli pot a tělu dopřáli osvěžení. Stále se však mezi námi najdou tací, které ani vedra k padnutí nedonutí skočit pod sprchu, a to ani jednou denně. Zatímco v zimě se podle dermatologů můžeme klidně koupat obden, v parných dnech nás probere a zchladí častější, zato kratší sprchování. Značka Jika, přední český výrobce koupelnové keramiky a obkladů a dlažeb, si proto nechala zpracovat průzkum, zda Češi mění své hygienické návyky během tropických dní.

Stáhnout texty
28. 6. 2017

Hravá mozaika v interiéru oživí nejen koupelnu

Hravá mozaika v interiéru oživí nejen koupelnu Mozaika patří mezi oblíbenou volbu při obkládání koupelen. Její použití nabízí velký prostor pro vaši fantazii, kombinovat můžete nejen barvy, vzory, ale i různé povrchy. Navíc ji můžete použít kdekoliv v interiéru. Správně zvolená mozaika, s ohledem na celkovou koncepci místnosti, dokáže z prostoru udělat doslova designový skvost. Trendem jsou mozaiky z provedení přírodního kamene. Ti, co mají rádi barvy, ocení drobnou bazénovou mozaiku v sytých, jasných barvách, které jsou jemně prostínované a vytváří tak velmi zajímavý efekt.

Stáhnout texty
2. 6. 2017

Tropický prales ve vaší koupelně

Tropický prales ve vaší koupelně Milujete léto a vlahý teplý déšť? Chtěli byste doma někdy zažít atmosféru exotického deštného pralesa? Pak neváhejte a pořiďte si domů jedinečné hlavové sprchy, které vám po náročném pracovním dni nabídnou smyslné uvolnění. Pokud byste ale uvítali spíše intenzivnější vodní masáž, která vaše tělo prokrví a nabije energií, pak zvolte raději klasickou ruční sprchu, která nabízí několik masážních a relaxačních funkcí. Se správně zvolenou sprchou se vaše koupelna zkrátka v mžiku promění ve wellnes centrum, do kterého budete moci vstoupit kdykoliv se vám zachce.

Stáhnout texty
23. 5. 2017

Trend moderního bydlení: Velkoformátová dlažba na zdi

Trend moderního bydlení: Velkoformátová dlažba na zdi Velkoformátová dlažba se dříve používala spíše ve velkých prostorách jako jsou komerční objekty nebo větší koupelny. Dnešní trendy dávají této dlažbě šanci i v menších koupelnách, kde mohou díky vhodné volbě dlaždic místnost opticky zvětšit. Kromě koupelen se velkoformátová dlažba zabydlela i v obývacích pokojích, kuchyních nebo dokonce ložnicích. Skvěle vypadá jak na podlaze, tak také na zdech. Absolutním hitem jsou motivy imitující přírodní materiály, zejména dřevo a kámen.

Stáhnout texty
26. 4. 2017

Dětské koupelnové království plné barev

Dětské koupelnové království plné barev Vytvořte svým ratolestem koupelnu přizpůsobenou jejich potřebám. Značka Jika nabízí Baby set, který zahrnuje dětská umyvadla, umývátka a stojící klozety, doplněné duroplastovým sedátkem bez poklopu. Se setem Baby vykouzlíte koupelnu, kterou vaše děti budou milovat. A aby se jim v koupelně líbilo ještě vice, nezapomeňte stěny a podlahy oživit veselými barevnými obklady.

Stáhnout texty