JIKA
EN CZ

Texty

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23

19. 4. 2017

Každý druhý Čech používá záchodovou mísu jako odpadkový koš

Každý druhý Čech používá záchodovou mísu jako odpadkový koš Častým zlozvykem v českých domácnostech je splachování nejrůznějšího odpadu do toalety. Podle aktuálního průzkumu značky JIKA, předního českého výrobce sanitární keramiky, koupelen, obkladů a dlažeb, Češi do WC nejčastěji splachují vodu po vytírání podlahy (80 %), zbytky jídla (52 %) nebo vlasy (40 %). Výjimkou není ale ani olej ze smažení, nedopalky cigaret nebo dokonce akvarijní rybičky. Nic z toho přitom do odpadu rozhodně nepatří. Spláchnutím (nejen) uvedeného si můžeme zadělat na zbytečné komplikace v podobě zaneseného nebo dokonce ucpaného odpadu.

Stáhnout texty
21. 3. 2017

Plýtvání s vodou se v českých domácnostech příliš nenosí

Plýtvání s vodou se v českých domácnostech příliš nenosí Na problematiku nedostatku pitné vody každoročně upozorňuje Světový den vody, konající se vždy 22. března. Ne jinak je tomu i letos. Do celosvětové kampaně se letos zapojuje i značka JIKA, přední český výrobce sanitární keramiky, koupelen, obkladů a dlažeb. Pro tuto příležitost si nechala zpracovat průzkum* prověřující zlozvyky v plýtvání vodou v českých domácnostech. Výsledky průzkumu jsou pozitivní: Češi s vodou zacházejí s rozmyslem a zbytečně s ní neplýtvají.

Stáhnout texty
7. 3. 2017

Produkty JIKA jsou k dispozici jako BIM objekty

Produkty JIKA jsou k dispozici jako BIM objekty Značka JIKA nabízí své produkty jako BIM objekty. V knihovně BIM objektů na portálu BIMobject.com jsou ke stažení BIM objekty JIKA pro Revit a ArchiCAD.

Stáhnout texty
1. 3. 2017

Úklid koupelen vám půjde od ruky: rádio Bubble pokračuje

Úklid koupelen vám půjde od ruky: rádio Bubble pokračuje Unikátní projekt značky Jika, rádio Bubble, byl spuštěn v srpnu 2016. Ačkoliv původní záměr byl provozovat online rádio jen několik měsíců, pro velký posluchačský úspěch pokračuje jeho vysílání i letos. Populární pořady jako jsou Čistotéka, Knihomolka, Mývalovy tipy nebo Filmová sprcha jsou od dnešního dne k dispozici nově na webu Jika.cz. Posluchači si tak mohou i nadále zpříjemňovat chvilky strávené úklidem koupelny u jejich oblíbeného programu.

Stáhnout texty
22. 2. 2017

Není vana jako vana aneb pět pravidel jak si vybrat tu správnou

Není vana jako vana aneb pět pravidel jak si vybrat tu správnou Vybavení a zařízení koupelny patří mezi nejnákladnější investice. Jednotlivé komponenty se tedy vyplatí pečlivě vybírat. Velkou pozornost si zaslouží především středobod celé koupelny, tedy vana. Jak ale vybrat tu správnou, která bude sedět vašim potřebám, finančnímu rozpočtu a dispozicím vaší koupelny? Máme pro vás pět tipů, kterých byste se měli při nákupu držte.

Stáhnout texty
20. 2. 2017

Záchodové prkénko: jablko sváru

Záchodové prkénko: jablko sváru Slavný anglicky dramatik William Shakespeare se zabýval vpravdě filosofickou otázkou „být či nebýt“. V mnoha domácnostech by se mohla obratem proměnit ve „zvedat či nezvedat“.

Stáhnout texty
2. 2. 2017

Oáza klidu na pár metrech čtverečních

Oáza klidu na pár metrech čtverečních Stačí chuť a i na malém prostoru se dá vyčarovat moderní a funkční koupelna, ve které se celá rodina cítí příjemně. Ideálním příkladem řešení menších koupelen jsou série značky Jika - Tigo a DEEP by JIKA. Obě dvě nabízí účelová řešení, kvalitní zpracování, moderní design a v neposlední řadě nábytek nenáročný na údržbu. Fantazii se přitom meze nekladou a v těchto dvou sériích je možné nakombinovat si koupelnu doslova podle svých snů.

Stáhnout fotografie, texty
2. 2. 2017

Mio rimless - posouváme hranici čistoty toalet

Mio rimless - posouváme hranici čistoty toalet Dokonalá hygiena ve spojení s nejmodernějším designem. Tak by se dala popsat toaleta JIKA Mio rimless, toaleta bez oplachového kruhu. Její konstrukce je navržena tak, aby bylo jedním rovnoměrným opláchnutím celé mísy docíleno naprosté čistoty. Rychle, jednoduše a navíc s ohledem na úsporu vody. Nikde neulpívá špína ani nečistoty. Náročné a nepraktické čistění záhybů již není potřeba. Systém rimless zkrátka usnadňuje a především zrychluje péči o toalety s ohledem na zachování nejvyšších hygienických standardů.

Stáhnout texty
28. 1. 2017

Poradna: Jak správně pečovat o koupelnový nábytek

Poradna: Jak správně pečovat o koupelnový nábytek Pravidelný úklid koupelny ve smyslu umývání vany, umyvadla a vyčištění kohoutků nebo pákových baterií je samozřejmostí. Co ale koupelnový nábytek? Víte, jak o něj správně pečovat? A věděli jste, že pravidelná a kvalitní péče o něj znatelně prodlouží jeho životnost? Tři nejzásadnější pravidla úklidu nám připomněl Petr Čech, produktový manažer pro koupelnový nábytek značky JIKA.

Stáhnout texty
6. 1. 2017

Koupelnové zástěny: řešení na půli cesty

Koupelnové zástěny: řešení na půli cesty Koupelna je místem, kde bychom se měli cítit dobře. Měli bychom v ní zapomenout na starosti a smýt ze sebe celodenní stres a napětí. Večerní koupel tělo příjemně uvolní, vyčistí mysl a uklidní na duši. Ať už ji doplníme sklenkou dobrého vína nebo kvalitním čtivem, z vany vystoupíme jako znovuzrození. Takovýto královský relax si čas od času rád dopřeje každý. Na druhou stranu ranní osvěžující sprcha má také své kouzlo. Probuzení mysli, svěží start do nového dne…mnozí z nás si bez ranní sprchy ani nedokáží přestavit vstávání. Co ale dělat, když nemáme doma dostatek prostoru pro vanu i sprchu zároveň? Velmi elegantním a hlavně praktickým řešením jsou tzv. koupelné zástěny.

Stáhnout texty