JIKA
EN CZ

Texty

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23

16. 6. 2014

„Pro mě je to „škopík“,“ říká autorka umyvadla „Džber“ Barbora Vinařová

„Pro mě je to „škopík“,“ říká autorka umyvadla „Džber“ Barbora Vinařová Barbora Vinařová právě končí svoje studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Vybrala si oblast užitého umění, konkrétně Ateliér keramiky a porcelánu, který vede designér Maxim Velčovský. Umyvadlo „Džber“, jež v současnosti vstupuje na trh v limitované edici Jika ART, je její klausurní prací v projektu, na němž UPRUM spolupracovala se značkou Laufen CZ. Studenti volili za dvou témat: „Minulost, současnost, budoucnost“ nebo „Heritage“ (dědictví). Barbora Vinařová v Džberu umně spojila obojí.

Stáhnout texty
16. 6. 2014

Jika začala s limitovanou edicí ART. Přinese autorská díla do běžných koupelen

Jika začala s limitovanou edicí ART. Přinese autorská díla do běžných koupelen Tvarová neotřelost, jedinečné pojetí, výtvarná svébytnost, originalita. Cílem nové řady ART, kterou právě uvádí na trh značka Jika, je přinést do běžných koupelen výrobky v unikátním designu a zároveň dát šanci mladým umělcům. Vždy se přitom bude jednat o limitovanou edici vybraného autorského díla. První vlaštovkou je umyvadlo Jika ART Džber, jež vzniklo jako klausurní práce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v Ateliéru keramiky a porcelánu. Jeho autorkou je Barbora Vinařová.

Stáhnout fotografie, texty
12. 5. 2014

„Královské posezení“ v Liberci

„Královské posezení“ v Liberci Špičkový design, propracovanost do nejmenšího detailu, jásavé barvy. Takový půvab mohou nabídnout toalety staré více než sto let. Přesvědčit se o tom mohou návštěvníci Severočeského muzea v Liberci. Unikátní výstava „Královské posezení – historické toalety“, která vznikla ve spolupráci se společností Laufen CZ, Jihomoravským muzeem ve Znojmě, museem Klo&So v rakouském Gmundenu, Národním památkovým ústavem a SUPŠS v Železném Brodě, ukáže průřez sanitární keramikou od 19. století až do současnosti. Výstava sestavená původně k loňskému 135. výročí znojemské keramičky nabídne návštěvníkům v Liberci rozšířenou podobu. Místní muzeum expozici obohatilo o exponáty z vlastních sbírek, nově se tu například představí cestovní toaleta a necesér maršála Radeckého či historické mycí soupravy.

Stáhnout texty
29. 4. 2014

Je nejstarší v oboru v ČR! 130 let existence bechyňské keramické školy připomene soubor akcí „Fenomén B“

Je nejstarší v oboru v ČR! 130 let existence bechyňské keramické školy připomene soubor akcí „Fenomén B“ Roku 1884 se narodili hned dva českoslovenští prezidenti, Edvard Beneš a Antonín Zápotocký, zemřel Bedřich Smetana a v Bechyni byla otevřena odborná keramická škola. Za 130 let její dosavadní existence ji úspěšně absolvovaly téměř čtyři tisícovky studentů. Škola dnes úzce spolupracuje se společností Laufen CZ, která vyrábí v místním závodě keramiku Jika, a v současnosti nabízí jak obory umělecké, tak obor učňovský. Její historii i současnost připomene unikátní výstavní projekt Fenomén B! a další doprovodné akce.

Stáhnout texty
25. 4. 2014

Rio v koupelně!

Rio v koupelně! Koupelnové vybavení potřebné pro pravidelnou každodenní hygienu vnímáme jako samozřejmost. Denně je bereme do ruky a očekáváme, že bude dobře a dlouho sloužit. Pořídit si však opravdu kvalitní sprchu, vybrat k ní ty správné doplňky a nadměrně přitom nezatížit peněženku, už takovou samozřejmostí není. Značka Jika nyní přichází s kompletním sprchovým setem Rio, který nikoho finančně nezruinuje a přitom poskytne kvalitu i design.

Stáhnout fotografie, texty
10. 4. 2014

Siláci v koupelně!

Siláci v koupelně! Koupelna je místem, kde trávíme hodně času a kde si chceme dopřát absolutní soukromí i relax. Její vybavení, které nám každodenně bezmezně slouží, už vnímáme jako samozřejmost. Dokonalá vana, krásně hladké umyvadlo a pohodlná toaleta jsou požadavky, které vyžadujeme od každé moderní koupelny. Jaká je ale cesta od prvotních detailů k perfektnímu celku? Co si umyvadlo nebo toaleta zakusí, než se usídlí v naší koupelně? Značka Jika dává nahlédnout do procesu plného zkoušek a prověrek.

Stáhnout fotografie, texty
1. 4. 2014

Jika Cube – nápaditost si žádá prostor!

Jika Cube – nápaditost si žádá prostor! Koupelnová série Jika Cube okouzlí čistým designem, jednouchými liniemi i inspirací kubismem. Vše je přitom stylové a účelné. Geometrické tvary nábytku v kombinaci s výrazným trendovým umyvadlem vyniknou zejména ve velké šířce. Milovníky tohoto designu proto určitě zaujme skříňka s umyvadlem s novým a impozantním rozměrem 80 cm.

Stáhnout fotografie, texty
28. 1. 2014

Loňské tržby společnosti Laufen CZ se vyrovnaly předkrizové úrovni

Loňské tržby společnosti Laufen CZ se vyrovnaly předkrizové úrovni Společnosti Laufen CZ, která na českém trhu zastřešuje značky Jika, Roca a Laufen, se vloni dařilo. Ve srovnání s rokem 2012 zvýšila svoje tržby o 10 % a podařilo se jí překročit dvoumiliardový obrat. Po několika letech tak dosáhla na hodnoty zaznamenané před ekonomickou krizí. Za růstem stojí především export do zahraničí, úspěšné zavedení nových komodit v sortimentu Jika a společný prodej v rámci celé skupiny.

Stáhnout texty
14. 1. 2014

Designér Maxim Velčovský představí v Bechyni současnou keramiku i vlastní tvorbu

Designér Maxim Velčovský představí v Bechyni současnou keramiku i vlastní tvorbu Zájemci o tematiku užitého umění by měli zavítat 21. ledna do Střední uměleckoprůmyslové školy v Bechyni. V 15 hodin zde bude hovořit známý český designér Maxim Velčovský. Věnovat se bude světovým špičkám současné keramické scény, vlastní tvorbě a jejím východiskům, uvede průřez tvorbou studentů Ateliéru keramiky a porcelánu VŠUP Praha a představí také studentské práce vytvořené ve spolupráci se značkou Jika. Přednáška se koná v rámci unikátní výstavy „Není trůn jako trůn aneb korunovační klenoty hygieny“, která vznikla ve spolupráci se společností Laufen CZ a k vidění v Bechyni bude až do 14. února.

Stáhnout texty
28. 11. 2013

V Bechyni budou k vidění unikátní staré toalety

V Bechyni budou k vidění unikátní staré toalety V bechyňské Střední uměleckoprůmyslové škole bude od 4. prosince 2013 do 14. února 2014 k vidění unikátní výstava historických toalet „Není trůn jako trůn aneb korunovační klenoty hygieny“, která vznikla ve spolupráci se společností Laufen CZ.

Stáhnout texty