JIKA
EN CZ

Texty

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23

24. 4. 2015

Nový nábytek JIKA Cubito-N přináší do koupelny cit pro detail

Nový nábytek JIKA Cubito-N přináší do koupelny cit pro detail Strohá elegance a geometrické tvary jsou v kursu. Nejinak je tomu i v koupelně. Nová nábytková řada JIKA Cubito-N v sobě pojí unikátní styl, promyšlenou funkčnost i cit pro detail. Jak název napovídá, řada se inspirovala kubismem a harmonicky doplňuje stejnojmenný sortiment umyvadel, van, sprchových koutů a dalšího sortimentu JIKA. JIKA Cubito-N dává na výběr z mnoha možností podumyvadlových skříněk, skříněk pod desku, klasických skříněk a desek na míru. K dispozici jsou v provedení tmavá borovice, dub a v tradiční bílé barvě. Styl rezonující prvky kubismu je přitom dlouhodobě oblíbený, takže koupelna neztratí nic ze své elegance ani v průběhu let.

Stáhnout fotografie, texty
24. 4. 2015

Prosklený sprchový kout přesně podle přání!

Prosklený sprchový kout přesně podle přání! Současná moderní koupelna není jen o hygieně, ale stále větší prostor v ní dostává i design, a to ve spojení s vysokou kvalitou a snadnou údržbou. Velmi oblíbené skleněné sprchové kouty si jde nyní jednoduše „postavit“ do podoby podle svého přání. Variabilní skleněné stěny JIKA Pure umožňují využít 6 formátů stěn, každý v několika rozměrech, a sprchový kout si doslova „poskládat“ podle svých představ a potřeb. Stěny jsou vyrobeny z bezpečnostního skla o tloušťce 8 milimetrů a jsou kompatibilní s širokým sortimentem sprchových vaniček JIKA. Umožňují přitom realizaci sprchového koutu jak volně v prostoru, tak i do rohu, uplatní se i ve sprchovém koutě bez vaničky.

Stáhnout fotografie, texty
24. 4. 2015

JIKA Mio termostatická baterie pro snadné a bezpečné sprchování

JIKA Mio termostatická baterie pro snadné a bezpečné sprchování Rychlost nastavení požadované teploty, její udržení i při kolísání tlaku vody a bezpečnost při používání malými dětmi nebo lidmi se zhoršenou motorikou. To jsou hlavní výhody termostatických baterií. K dalším patří i pohodlná obsluha i úspora vody, protože teplotu vody už není třeba nastavovat při každém puštění sprchy. Termostatická baterie JIKA Mio je vybavena ventilem, jenž smíchá vodu do požadované teploty do 7 sekund, spolu s tím obsahuje integrované bezpečnostní tlačítko Safety stop, které zamezí nastavení teploty vyšší než bezpečných 38°C. Pro dosažení vyšší teploty, maximálně však 50°C, je tlačítko nutné odblokovat.

Stáhnout fotografie, texty
24. 4. 2015

Klozet JIKA Dino rimless - pro špičkovou hygienu bez oplachového kruhu

Klozet JIKA Dino rimless  - pro špičkovou hygienu bez oplachového kruhu Toalety bez oplachového kruhu jsou horkou novinkou současnosti. Systém Rimless, jímž je vybaven vybraný typ toalety JIKA Dino, splňuje nejpřísnější hygienické požadavky moderní doby. Ve spojení s inovativní konstrukcí toalety umožňuje účinné a rovnoměrné opláchnutí celé mísy. Protože toaleta JIKA Dino rimless nemá oplachový okruh, špína a nečistoty se nemají kde usadit. To podstatně usnadní a zrychlí péči o klozet, a to při zachování vysoké hygieny.

Stáhnout fotografie, texty
7. 4. 2015

Koupelnová série DEEP by JIKA se rozšířila o klozet a bidet. Koupelnu tak lze celou mít v jednom stylu

Koupelnová série DEEP by JIKA se rozšířila o klozet a bidet. Koupelnu tak lze celou mít v jednom stylu Jednoduché čisté linie, měkce zaoblené hrany. Design, který přinesla umyvadla a nábytek série DEEP by JIKA, je charakteristický i pro toalety a bidety, jež nyní řadu doplňují. Vybírat lze ze stojícího, závěsného a kombiklozetu. Všechny přitom potěší nejen moderním tvarem, do detailu dotaženým sladěním jednotlivých prvků, ale především minimální spotřebou vody. Na malý splach si klozety DEEP by JIKA vystačí se 3 litry vody, na velký potřebují 4,5 litru.

Stáhnout fotografie, texty
20. 3. 2015

Šetřit s vodou je „in“

Šetřit s vodou je „in“ Voda. Používáme ji denně. K pití, k vaření, praní, osobní hygieně, splachování. Automaticky počítáme s tím, že stačí otočit kohoutkem a máme jí, co hrdlo ráčí. Nad jejím nedostatkem nebo potřebou šetřit tak mnohdy zauvažujeme jen 22. března, na nějž připadá světový den vody. Jenže to je málo. S vodou bychom se měli naučit dobře hospodařit. Díky úsporným vodovodním bateriím, sprchovým hlavicím či toaletám se sníženou potřebou vody na splachování, lze ročně uspořit až tisíce litrů vody. To prospěje životnímu prostředí, ale projeví se to i na obsahu peněženky.

Stáhnout texty
9. 3. 2015

Původně mělo vzniknout jen pár kousků. Nyní jde umyvadlo Džber ze série JIKA ART do výroby

Původně mělo vzniknout jen pár kousků. Nyní jde umyvadlo Džber ze série JIKA ART do výroby Umyvadlo Džber je prvotinou projektu JIKA ART, jehož cílem je přinést užité umění do běžných koupelen a zároveň dát šanci mladým umělcům prorazit. Umyvadlo vzniklo na UMPRUM jako klausurní práce studentky designu Barbory Vinařové. Původně mělo být vyrobeno jen v několika málo kusech, od letoška se však pro zájem zákazníků vyrábí standardně v limitované edici formou ručního lití.

Stáhnout fotografie, texty
25. 2. 2015

Loňský rok byl pro společnost Laufen CZ obchodně nejlepší v celé historii firmy. Se značkou JIKA se nyní chystá vstoupit na americký trh

Loňský rok byl pro společnost Laufen CZ obchodně nejlepší v celé historii firmy. Se značkou JIKA se nyní chystá vstoupit na americký trh Znojmo - Společnosti Laufen CZ, která na českém trhu zastřešuje značky JIKA, ROCA a LAUFEN, se v loňském roce nebývale dařilo. Oproti roku 2013 navýšila tržby o 20 % a dosáhla obratu 2,5 miliardy korun. Zaznamenala tak vůbec nejlepší hospodářský výsledek v celé historii firmy. Za růstem stojí jak uvedení nových druhů výrobků, tak úspěšné získání dalších zahraničních trhů. V letošním roce stojí před společností Laufen CZ velká výzva – vstup značky JIKA na americký trh. V horizontu tohoto a příštího roku také ve svých závodech ve Znojmě a v Bechyni hodlá investovat celkem 600 milionů korun na rozšíření výroby, nově by zde mělo najít práci na 200 zaměstnanců.

Stáhnout texty
11. 12. 2014

Neviditelná konstrukce toalety ušetří místo i vodu

Neviditelná konstrukce toalety ušetří místo i vodu Místa není nikdy nazbyt! A co teprve, když jde o koupelnu, kde se bojuje doslova o centimetry. Potřebujete do miniaturní koupelny umístit i toaletu? Případně jste se rozhodli získat prostor na novou koupelnu tak, že stávající prostor přehradíte, ale nevíte, jak si poradit s upevněním toalety v kombinaci se sádrokartonovou příčkou? Řešení představuje podmítkový instalační WC systém Jika pro závěsné klozety. Nabídne elegantní řešení i pro malý prostor a navíc díky kombinaci s moderním vnitřním vybavením umožní významně uspořit vodu.

Stáhnout fotografie, texty
21. 11. 2014

Jika jsou nově i obklady a dlažby!

Jika jsou nově i obklady a dlažby! Krásná, odolná, pevná, snadno se ošetřující, s dlouhou životností. A také s unikátním designem a velkým množstvím vzorů! Jika nyní nabízí nejen sanitární keramiku, koupelnový nábytek a doplňky, ale nově rozšířila svoje portfolio i o keramické dlažby a obklady. Jika obklady a dlažby, jak se nový sortiment jmenuje, dává na výběr z mnoha desítek typů i vzorů, nabídka zahrnuje klasické obklady, řezané mozaiky, dlažby vnitřní i venkovní. Zaujme přitom jak jednotlivými dezény, tak celkovým pojetím. Díky tomu umožní vytvořit celkově sladěné, a zároveň nápadité bydlení.

Stáhnout texty